Electrician

Medgidia | Publicat în 29 iulie 2019
Termen limită trimitere CV: 15/08/2019

CRH Ciment (România) caută candidați pentru ocuparea poziției de Electrician pentru fabrica de ciment de la Medgidia.

Responsabilități:

  • Execută operațiuni la instalațiile electrice industriale specifice unei fabrici de ciment: reparații, întreținere;
  • Montează instalații electrice specifice: generatoare, transformatoare etc.;
  • Menține funcționale și reglează instalațiile electrice industriale pentru maximizarea și optimizarea consumului;
  • Utilizează o gamă complexă de echipamente electrice specifice pentru reparații și testări;
  • Asigură funcționarea instalațiilor electrice în parametri normali.

Profilul candidatului ideal:

  • Studii: medii (liceu) și diplomă/atestat electrician;
  • Experiență: minim 3 ani
  • Orientare către respectarea normelor de siguranță și sănătate în muncă, precum și a celor tehnice;
  • Seriozitate, disciplină, abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Dorință de muncă și capacitate de a efectua efort susținut;
  • Experiența în domeniu constituie un avantaj;
  • Operare calculator – Microsoft Office;
  • Limba engleză poate constitui un avantaj.
x