Inginer mecanic

Medgidia | Publicat în 29 iulie 2019
Termen limită trimitere CV: 15/08/2019

CRH Ciment (România) caută candidați pentru ocuparea poziției de Inginer Mecanic pentru fabrica de ciment de la Medgidia.

Responsabilități:

  • Asigură funcționarea continuă a echipamentelor și a mașinilor utilizate în atelierele fabricii de ciment;
  • Pregătește lucrări de reparații și intervenții mecanice;
  • Utilizează aplicațiile informatice pentru a supraveghea mentenanța de rutină și pentru a organiza reparații;
  • Reduce incidența defecțiunilor;
  • Asigură lucrările programate de mentenanță, adresează problemele neplanificate și reparațiile de urgență;
  • Asigură acoperirea continuă a mașinilor și echipamentelor în caz de defecțiuni;
  • Asigură piesele de schimb necesare conform stocurilor definite;
  • Organizează achizițiile de piese componente, accesorii etc.;
  • Asigură întreținerea clădirilor din aria de responsabilitate (stabilire buget, priorități, validare soluție tehnică);
  • Participă la asigurarea siguranței și sănătății în muncă a colaboratorilor din uzină și a personalului firmelor contractate.

Profilul candidatului ideal:

  • Studii: superioare de inginerie mecanică;
  • Experiență: minimum 3 ani;
  • Orientare către respectarea normelor de siguranță și sănătate în muncă;
  • Seriozitate, disciplină, abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Dorință de muncă și capacitate de a efectua efort susținut;
  • Creativitate;
  • Leadership;
  • Managementul timpului;
  • Bugetare;
  • Gândire analitică;
  • Operare calculator – Microsoft Office;
  • Limba engleză poate constitui un avantaj.
x