Inspector Siguranță și Sănătate în Muncă (SSM)

Medgidia | Publicat în 29 iulie 2019
Termen limită trimitere CV: 15/08/2019

CRH Ciment (România) caută candidați pentru ocuparea poziției de Inspector SSM pentru fabrica de ciment de la Medgidia.

Responsabilități:

  • Asigură comunicarea și participă activ la implementarea, respectarea programelor Grupului CRH în domeniul siguranței și sănătății în muncă;
  • Ține evidența și raportează evenimentele și indicatorii pe linie de siguranță și sănătate;
  • Participă, ca suport, la identificarea pericolelor și evaluarea riscurilor, la stabilirea zonelor care necesită semnalizare de siguranță și sănătate în muncă, la organizarea tuturor activităților cu grad ridicat de risc ce se vor desfășura în punctele de lucru;
  • Colaborează cu lucrătorii desemnați/serviciile interne/serviciile externe ai/ale altor angajatori;
  • Participă și monitorizează auditurile interne/externe de siguranță și sănătate din fabrică și urmărește implementarea măsurilor corective.

Profilul candidatului ideal:

  • Studii: medii (liceu), tehnice. Studiile tehnice superioare constituie un avantaj;
  • Curs inspector/specialist siguranță și sănătate în muncă (80 ore);
  • Curs cadru tehnic PSI poate constitui un avantaj;
  • Experiență: minim 3 ani;
  • Orientare către respectarea normelor de siguranță și sănătate în muncă;
  • Seriozitate, disciplină, abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Dorință de muncă și capacitate de a efectua efort susținut;
  • Gândire analitică;
  • Operare calculator – Microsoft Office;
  • Limba engleză poate constitui un avantaj.
x