Lăcătuș mecanic

Medgidia | Publicat în 24 iulie 2020
Termen limită trimitere CV: 31/07/2020

CRH România recrutează Lăcătuș mecanic pentru fabrica din Medgidia.

Responsabilități

  • Asigură buna funcționare și în condiții de siguranță a instalațiilor mecanice din uzină.
  • Optimizează fiabilitatea instalațiilor mecanice și reducerea numărului de opriri incidentale.
  • Asigură funcționarea continuă a echipamentelor mecanice în zone, luând toate măsurile de protecție și siguranță atât în timpul funcționării, cât și în reparații. Intervențiile în instalații se fac conform documentației tehnice, instrucțiunilor de lucru, regulilor de protecție a muncii și protecției împotriva incendiilor.
  • Răspunde de verificarea, înainte de începerea lucrului, a stării utilajelor, uneltelor, echipamentului și dispozitivului de protecție pe care urmează să le folosească;
  • În timpul schimbului, verifică starea instalațiilor și echipamentelor și asigură condițiile tehnice și de funcționare.
  • Contribuie la analiza și prioritizarea incidentelor propunând acțiuni corective.
  • Participă la asigurarea protecției muncii colaboratorilor din uzină și a personalului cu care lucrează.
  • Participă activ la protejarea mediului înconjurător.
  • Comunică permanent cu personalul de flux și din alte departamente pentru a preîntâmpina eventualele evenimente.

Profilul candidatului ideal

  • Domiciliu: Medgidia și împrejurimi;
  • Experiență: > 3 ani;
  • Studii: medii (liceu sau școală profesională) cu profil mecanic;
  • Cunoștințe despre: desen tehnic de execuție și de montaj al echipamentelor mecanice, principii de funcționare ale organelor mecanice simple (lagăre, rulmenți, curele, lanțuri de transmisie etc.), reductoare, echipamente pneumatice și hidraulice;
  • Orientare către respectarea normelor de securitate și sănătate în muncă, precum și a celor tehnice;
  • Seriozitate, disciplină, abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Dorință de muncă și capacitate de a efectua efort susținut;
  • Limba engleză și operare calculator pot constitui avantaj.
x