Mecanic

Medgidia | Publicat în 29 iulie 2019
Termen limită trimitere CV: 15/08/2019

CRH Ciment (România) caută candidați pentru ocuparea poziției de Mecanic pentru fabrica de ciment de la Medgidia.

Responsabilități:

  • Asigură o bună și continuă funcționare a instalațiilor mecanice din fabrică, luând toate măsurile de protecție și securitate atât în timpul exploatării cât și al reparațiilor, iar intervențiile efectuate în instalații se vor face conform documentației tehnice, normelor de protecție a muncii și PSI;
  • Pe toata durata schimbului controlează starea instalațiilor și răspunde pentru starea tehnică și condițiile de exploatare;
  • După fiecare lucrare efectuată va avea în vedere efectuarea unui control riguros asupra lucrării și a curățeniei la locul lucrării;
  • Răspunde de verificarea, înainte de începerea lucrului, a stării utilajelor, uneltelor, echipamentului și dispozitivului de protecție pe care urmează să le folosească;
  • Participă la asigurarea singuranței în muncă a colaboratorilor din fabrică și a personalului cu care lucrează;
  • Participă activ la protejarea mediului înconjurător;
  • Contribuie la analiza și prioritizarea incidentelor propunând acțiuni corective.

Profilul candidatului ideal:

  • Studii: medii profil mecanic (liceu sau școală profesională);
  • Cunoștinte despre: desen tehnic de execuție și de montaj al echipamentelor mecanice, principii de funcționare ale organelor mecanice simple (lagăre, rulmenți, curele, lanțuri de transmisie etc.), reductoare, echipamente pneumatice și hidraulice;
  • Experiență: minimum 3 ani;
  • Orientare către respectarea normelor de siguranță și sănătate în muncă;
  • Seriozitate, disciplină, abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Dorință de muncă și capacitate de a efectua efort susținut.
x