Responsabil mentenanță

Cariera Tașaul | Publicat în 29 iulie 2019
Termen limită trimitere CV: 15/08/2019

CRH Ciment (România) caută candidați pentru ocuparea poziției de Responsabil Mentenanță pentru cariera din Tașaul.

Responsabilități:

  • Asigură mentenanța predictivă și preventivă din punct de vedere mecanic/electric/utilități/lubrifianți/fluide;
  • Efectuează primele inspecții în carieră și la concasare, asigurând piese de schimb și alte resurse pentru mentenanțele curente și capitale;
  • Supraveghează activitățile contractorului;
  • Urmărește zilnic execuția lucrărilor conform planificării săptămânale;
  • Coordonează procesul specific de producție în funcție de cerințele de calitate.

Profilul candidatului ideal:

  • Studii: superioare tehnice (inginerie mecanică/electrică);
  • Experiență în ingineria mecanică/electrică/a echipamentelor mobile: minimum 3 ani;
  • Orientare către respectarea normelor de siguranță și sănătate în muncă;
  • Seriozitate, disciplină, abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Dorință de muncă și capacitate de a efectua efort susținut;
  • Bun organizator și capabil să ia decizii cu impact asupra activității atelierului;
  • Microsoft Office, SAP constituie un avantaj;
  • Cunoștinte limba engleză nivel avansat.
x