Servant Pompier

Medgidia | Publicat în 26 iunie 2020
Termen limită trimitere CV: 10/07/2020

CRH România recrutează Servant Pompier  pentru fabrica din Medgidia.

Responsabilitati

  • Activități de Prevenire a incendiilor;
  • Activitatea de întreținere a stingătoarelor PSI și hidranților;
  • Întreținere autospecială, materiale și accesorii;
  • Stingerea incendiilor;
  • Acordă primul ajutor medical răniților corect și realizează manevre de resuscitare;
  • Pregătirea pompierilor voluntari ai uzinei și ai firmelor contractante cu activitate permanentă în fabrică;
  • Conduce/utilizează mașina și echipamentul din dotare în vederea stingerii incendiilor sau a evitării acestora.

Profilul candidatului ideal

  • Domiciliu: Medgidia și împrejurimi;
  • Experiență: > 3 ani;
  • Studii: medii (liceu sau școală profesională) cu profil tehnic mecanic și atestat servant pompier;
  • Permis de conducere: categorii B, C, E;
  • Curs de prim ajutor;
  • Orientare către respectarea normelor de securitate și sănătate în muncă, precum și a celor tehnice;
  • Seriozitate, inițiativă, disciplină, abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Cunoștințe de bază în domeniul mecanic;
  • Dorință de muncă și capacitate de a efectua efort susținut.
x